Az autóversenyzés legendája eltávozott: Reisz János, a 24 órás verseny magyar győztese

Életének 95. évében elhunyt idősebb Reisz János 21-szeres magyar bajnok motorversenyző, a 24 órás Bol d’Or korábbi győztese.

Vasárnap, 94 éves korában, meghalt idősebb Reisz János, a magyar motorversenyzés legendás alakja. Az Motorverseny Az Motorversenyzési Szövetség közlése szerint Reisz 21-szer nyerte meg a hazai bajnokságot, és a legnagyobb büszkesége a Bol d’Oron elért sikere volt. Reisz János műszerész apja nyomdokaiba lépett, és már fiatalon titokban kipróbálták a megjavított motorokat, miközben inasként dolgozott a műhelyben. Versenyzési pályafutása során megnyerte a legismertebb 24 órás motorversenyt, a Bol d’Ort, és számos sikeres pilótát nevelt ki motorosedzőként. Utolsó versenyét 1978-ban futotta, de 85 évesen is ült versenymotoron a Hungaroringen.